Nic tak nie zdobi twarzy kobiety jak piękne rzęsy, które przyciągają uwagę nie tylko mężczyzn, lecz także innych kobiet. Długie, podkręcone rzęsy powiększają optycznie oko i sprawiają, że spojrzenie nabiera głębi. Niestety, nie każda kobieta może się poszczycić rzęsami jak firanki. Na szczęście, istnieje wiele metod ich zagęszczania, pogrubiania czy wydłużania, między innymi lifting rzęs i trwała rzęs z henną. Na czym polegają oba zabiegi i jakie są między nimi różnice?
Na czym polega lifting rzęs?
– Klasyczny lifting rzęs z henną
Lifting rzęs to zabieg kosmetyczny, który ma na celu ich podkręcenie nawet na 8 tygodni. Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw za pomocą specjalnego kleju zabezpiecza się rzęsy silikonową podkładką. Następnie nakłada się na nie odżywkę stabilizującą, której działanie przypomina właściwości kosmetyków stosowanych przez fryzjerów w celu trwałej ondulacji. Na zakończenie rzęsy zostają nasączone tuszem lub henną w odpowiednio dobranym kolorze, dzięki czemu wyglądają jak po użyciu maskary.
– Lifting rzęs LVL
Lifting rzęs LVL (lenght volume lift ‘zabieg trwałego podkręcania rzęs’) to bezinwazyjna metoda liftingu, która polega na podkręceniu i uniesieniu rzęs od samej nasady. Zabieg jest dedykowany osobom, które mają proste rzęsy i chciałyby nadać im nowy wygląd. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na rzęsy preparat, który umożliwia swobodne modelowanie ich struktury, a w efekcie odżywia je i regeneruje. Ten etap trwa około 15-20 minut. Kolejny polega na podkręceniu rzęs za pomocą niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po upływie 15-20 minut preparat zostaje usunięty, po czym nakłada się utrwalacz i oliwkę nabłyszczającą, które mają przedłużyć efekt podkręcenia. Ten ostatni utrzymuje się nawet przez 10 tygodni. O trwałości zabiegu decyduje prawidłowa pielęgnacja podkręconych rzęs.
W pierwszej dobie po zabiegu nie należy:
– aplikować tuszu do rzęs,
– korzystać z basenu i sauny,
– wykonywać żadnych zabiegów na twarz, zwłaszcza parowych,
– nakładać kremu w okolice oczu,
– pocierać oczu i moczyć rzęs.
Ponadto w profesjonalnych salonach kosmetycznych klientki dostają serum nawilżające, które aplikują na rzęsy samodzielnie w domu przez około tygodnia po zabiegu.
Dla kogo jest przeznaczony lifting rzęs LVL?
Zabieg jest dedykowanym wszystkim kobietom, którym podoba się efekt, jaki daje podkręcenie rzęs zalotką. Ten ostatni będzie prezentował się najlepiej na naturalnie długich i prostych rzęsach. Mimo to z zabiegu częściej korzystają kobiety o krótkich rzęsach, które dzięki temu wydają się dłuższe.
Lifting rzęs – przeciwwskazania
Głównym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia liftingu rzęs są włoski bardzo słabe i kruche lub bardzo grube i sztywne. Ponadto zabieg nie jest wskazany w przypadku nadmiernego wypadania rzęs, chorób alergicznych i infekcji oczu, jaskry, zaćmy, retinopatii cukrzycowej, zespołu nerwowego wyrywania rzęs, zapalenia spojówek i zespołu suchego oka.
Soczewki kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do liftingu rzęs; wystarczy je zdjąć przed zabiegiem.
Na czym polega trwała rzęs z henną?
Trwała rzęs, podobnie jak lifting, polega na trwałym kształtowaniu i podkręceniu rzęs za pomocą profesjonalnych preparatów – z tą różnicą, że te preparaty są łagodniejsze, więc bezpieczniejsze dla oczu.
Na przyklejone do specjalnego wałeczka rzęsy górnej powieki nanosi się płyn do trwałej ondulacji, po czym utrwala. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut. Bezpośrednio po nim można wykonać hennę na rzęsy, zwłaszcza że końcówki rzęs mają tendencję do nieznacznego rozjaśniania się podczas zabiegu.
Efektem zabiegu jest podkręcenie rzęs, które utrzymuje się przez około 2 miesięcy. Rzęsy po trwałej nie wymagają specjalnego traktowania. Wadą ondulacji rzęs jest lekkie zniszczenie ich struktury, ponieważ substancje chemiczne zastosowane podczas zabiegu w pewnym stopniu pogarszają kondycję naturalnie rosnących włosków.
Trwała na rzęsy – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: słabe rzęsy, wrażliwa skóra okolicy oczu, oczy wyczulone na dotyk, alergia, stan zapalny oczu, choroby zakaźne, niedomykalność powiek, przebyta operacja okulistyczna, sztuczne rzęsy i świeża plastyka powiek.
Soczewki kontaktowe, podobnie jak w przypadku liftingu rzęs, nie są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia trwałej rzęs, ale przed zabiegiem należy je zdjąć.