Rzęsy jedwabne. Czym różnią się od pozostałych sztucznych rzęs?

Jedwabne rzęsy są jednym z rodzajów sztucznych rzęs obok rzęs z futra norek i syntetycznych. Jakiś czas temu sztucznych rzęs używano wyłącznie w celu uzyskania teatralnego wyglądu. Dziś kobiety noszą je na co dzień. Niektóre z nich robią to dla spektakularnych efektów, inne z chęci zaoszczędzenia czasu na codziennym makijażu oczu. Czy powinny wybrać właśnie rzęsy jedwabne?

Techniki przedłużania rzęs

Rzęsy jedwabne można stosować niezależnie od techniki przedłużania. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do każdej rzęsy naturalnej. Zamiast tego można zdecydować się na doczepienie gotowych pasków rzęs. Obie techniki różnią się pod względem trwałości, ceny i efektów. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, możesz wykorzystać rzęsy jedwabne.

Jedwabne rzęsy – właściwości

Ten rodzaj sztucznych rzęs został wykonany z protein jedwabiu. Rzęsy jedwabne mają zalety, których pozbawione są rzęsy syntetyczne. Po pierwsze, efekt, który osiągamy dzięki nim, uchodzi za bardzo naturalny, dlatego trudno określić, które z włosków należą do nas, a które zostały przyklejone. Naturalny efekt rzęs jedwabnych potęguje ich różna grubość; rzęsy jedwabne, podobnie jak naturalne, są grubsze u nasady i cieńsze na końcach. Ponadto ten typ sztucznych rzęs nie obciąża rzęs naturalnych. W przeciwnym razie te ostatnie stałyby się słabsze i podatniejsze na wypadanie.

Sztuczne rzęsy a tusz do rzęs

Chociaż sztuczne rzęsy nie osłabiają naturalnych włosków i nie prowadzą do ich wypadania, zarazem nie poprawiają ich kondycji. Z tego powodu nie należy się na nie decydować w sytuacji, gdy nasze rzęsy są osłabione. Lepszym rozwiązaniem będzie odpowiedni tusz do rzęs. Jaki tusz do rzęs jest odpowiedni? Taki, który nie tylko ma określone właściwości upiększające, lecz także zawiera substancje kondycjonujące. W składzie tuszu do rzęs warto szukać takich składników jak:

  • – ekstrakt z kiełków soi,
  • – wyciąg z kiełków pszenicy,
  • – ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej (bajkalina),
  • – prowitamina B5 (panthenol),
  • – witamina E,
  • – arginina,
  • – pigment pudrowy.

Wszystkie te substancje zadbają o kondycję naszych rzęs, to znaczy odżywią je, nawilżą i zregenerują oraz pobudzą ich wzrost i zapobiegną ich wypadaniu.