Jak samodzielnie przykleić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to łatwy i tani sposób na makijaż oczu. Na to rozwiązanie decydują się przede wszystkim te kobiety, które liczą na natychmiastowy efekt podkreślonych rzęs. Sztuczne rzęsy można przykleić w gabinecie kosmetycznym, ale zabieg jest dość kosztowny i czasochłonny oraz wymaga regularnego uzupełniania. Alternatywę dla profesjonalnego zabiegu stanowi samodzielna aplikacja paska z rzęsami. Podczas gdy kosmetyczka dokleja do naturalnej rzęsy przynajmniej jedną rzęsę sztuczną, samodzielna aplikacja rzęs polega na umieszczeniu tuż nad górną linią rzęs paska z kompletem sztucznych włosków. Jak zakładać i zdejmować sztuczne rzęsy?

Jak zakładać sztuczne rzęsy?

Zanim to zrobisz, przyciemnij czarnym lub brązowym eyelinerem linię tuż nad górną powieką. Następnie dokładnie wytuszuj naturalne rzęsy tak, aby nie były posklejane i nie znajdowały się na nich grudki. Zamiast tego dzień lub dwa dni wcześniej możesz nałożyć hennę.

Sztuczne rzęsy wyjmij z pudełka bardzo ostrożnie, najlepiej za pomocą pęsety. Zanim je przykleisz, sprawdź, czy długość paska jest odpowiednia. Jeżeli jest za długi, przytnij go od zewnętrznej strony. Rzęsy powinny zaczynać się ok. 1-2 mm przed krawędzią tęczówki od strony wewnętrznej i kończyć ok. 1-2 mm przed zewnętrznym kącikiem.

Po dostosowaniu długości pasków należy na nie zaaplikować odrobinę kleju i odczekać ok. 30-50 sekund, aż ten przyschnie. Następnie przytwierdź sztuczne rzęsy jak najbliżej naturalnych linii i delikatnie dociśnij. Ewentualne nierówności i luki można wyrównać czarnym eyelinerem.

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Klej, za pomocą którego przyklejamy sztuczne rzęsy, powinien stać się elastyczny, co ułatwi jego odklejenie od skóry. Zewnętrzną krawędź paska należy podważyć paznokciem lub pęsetą i delikatnie go pociągnąć w kierunku do wnętrza oka. Pozostałości kleju łatwo usunie oliwka, mleczko kosmetyczne lub płyn dwufazowy. W tym celu należy przykładać do powieki nasączony wacik tak długo, aż klej się rozpuści. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu, warto posmarować powieki odrobiną wazeliny.

Sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku. Gdy je odkleimy, należy usunąć z nich pozostałości kleju, najlepiej za pomocą pęsety. Następnie wkładamy je do oryginalnego pudełka; dzięki temu rzęsy nie stracą pierwotnego kształtu.