Chcesz mieć rzęsy jak z obrazka? Unikaj tych błędów w makijażu!

Zdawałoby się, że o tuszu do rzęs, a zwłaszcza o tym, jak się niem malować wiemy już wszystko. Tymczasem błędy w makijażu rzęs wciąż są czymś powszechnym. Jeśli zatem irytujesz się, ze Twoje rzęsy wcale nie wyglądają, jak z wiele obiecującej reklamy kosmetyku – sprawdź, czy nieświadomie nie popełniasz któregoś z podstawowych błędów w makijażu rzęs.

Najczęściej popełniane błędy w makijażu rzęs

1. Donatella Versace twierdziła, że tuszu do rzęs nigdy nie jest za wiele. Niestety, ten przywilej najwyraźniej nie dotyczy wszystkich, dlatego zanim nałożysz trzecią lub czwartą warstwę maskary zastanów się, czy twój tusz do rzęs temu sprosta. Najczęściej skutkuje to posklejanymi włoskami i efektem tzw pajęczych nóżek.

2. Nałożyłaś pierwszą warstwę tuszu do rzęs i czekasz grzecznie, aż wyschnie? Szkoda czasu i ryzyka: najlepiej bowiem pracuje się na wilgotnym tuszu do rzęs. Wie to każdy stylista i makijażysta. Dlatego drugą warstwę maskary nakładaj jeszcze zanim ta pierwsza wyschnie do końca – wówczas uda ci się dobrze wystylizować rzęsy i nie dorobisz się nieładnych grudek na zwieńczeniu włosków.

3. Pompujesz szczoteczkę w maskarze? Robi to niemal 90% kobiet. Polega to na energicznym wtłaczaniu spiralki do buteleczki z tuszem – raz po raz. Myślimy wówczas, że nabierze ona więcej maskary i że ta lepiej rozprowadzi się między włoskami szczoteczki, zanim przystąpimy do malowania. Niestety ten zabieg jedynie wtłacza dużą (i zupełnie zbędną) ilość powietrza do butelki. Maskara zmienia wówczas swą konsystencję i nie maluje już tak ładnie, jak zazwyczaj.

4. Wiemy, że rano nie ma zbyt wiele czasu na poranny makijaż, ale czasem lepiej darować sobie aplikację cienia lub pomadki, a skupić się na precyzyjnym pomalowaniu rzęs. Niestarannie lub szybko wytuszowane psują cały makijaż i bywa, ze maskara odbija się na górnej i dolnej powiece. Warto w takiej sytuacji zastosować znany trick makijażystów i blogerek: między rzęsy a skórę przyłóż łyżeczkę i dopiero maluj włoski. Nadmiar tuszu zostanie na łyżce, a powieka nie pędzie poplamiona.

5. Jeśli nie myjesz szczoteczki w tuszu do rzęs – złogi maskary osadzają się w jej zagłębieniach i podczas makijażu trafiają na Twoje rzęsy. Na takiej spiralce bardzo łatwo namnażają się bakterie. Pamiętaj, że szczoteczka w tuszu do rzęs powinna być myta wodą lub delikatnym płynem nie powodującym podrażnień. Najlepiej robić to raz – dwa razy w tygodniu.